Hesaplar


Her kullanıcı için yalnızca bir Portal hesabına izin verilir.
Bir kullanıcı Portal’a giriş yapamadığında yeni bir hesap oluşturmamalıdır. ( Lütfen böyle bir durumda Portal Destek sistemi ile iletişime geçin ) geçici yada kalıcı olarak hesabınız kapatılmışsa yeni bir hesap açmamalısınız.
Hesap paylaşımı ( birden fazla kişi tarafından kullanılan hesaplara ) izin verilmez.
İP Paylaşımı: Aynı ip adresini 2 kişi veya daha fazla kişi kullanıyorsanız mutlaka Portal destek sistemine bilgi vermelisiniz. Aksi takdirde hesapların tamamı Portaldan uzaklaştırılabilir.
Herhangi bir takım üyesini taklit etmek yada o kişi gibi izlenim vermek ( Genel olarak Metin2 Portal yada Oyun takımından bir üyeyi ) kesinlikle yasaktır.


Portalda Genel Davranışlar


Portal toplulukların ortak buluşma noktasıdır ve burada ki her kullanıcı sizin gibi iyi bir davranışı hak eden kişilerdir. Lütfen size nasıl davranılmasını istiyorsanız, diğer kullanıcılara aynı davranışı sergileyiniz.
Her kullanıcı yayımladığı içerikten kendisi sorumludur. Ayrıca aşağıdaki maddeleri içeren içerikler ve linkler paylaşamaz / yayınlanamaz.
Hakaret
Müstehcen / Küfür veya kısaltmalar
Yasadışı
Pornografik
Irkçı
Dini içerikler
İftira / Kişisel saldırılar
Ticari
Politik
Reklam
Portal'ın iletişim, sohbet, yardım alma, geri bildirim verme ve sosyalleşme için bir yer olduğunu lütfen unutmayınız. Kızgın, sinirli ve çaresiz bir şekilde kendinizi ifade etmeyiniz, oyun dışında rahat bir zaman geçirmek isteyen başka oyuncular da olabilir. Lütfen onlara ve fikirlerine saygı gösterin.

Portal da Mesaj Gönderme

Lütfen Portalda paylaştığınız konuları uygun bölümlere gönderdiğinizden emin olun. Bölümdeki konu başlığı ve içeriği ilişkili olmalıdır. Bir konu oluşturmadan yada cevaplamadan önce şunları unutmayın; Herkese açık bir bölümde lütfen diğer oyunculara ait özel bilgileri ve yapılan istismarları açıklamayın.
Birini raporlamak için oyuncular oyun içi raporlama işlevlerini kullanmalıdır. Portal kullanıcıları da raporlama için Portal raporlama işlevlerini kullanmalıdır.
Şiddet / Ağır hakaret / Tehdit gibi eylemler için mutlaka destek sistemiyle iletişime geçiniz yada topluluk yöneticinize bu durumu özel mesaj yoluyla iletiniz.
Kapalı (veya daha eski) bir konuyu tekrar açmayın.
Kendiniz veya bir arkadaşınızla ilgili kişisel bilgileri paylaşmayın.
Bir konunun önemli olduğunu düşünüyorsanız, peş peşe aynı konuya mesaj göndermekten kaçının. Konuya bir yönetici tarafından geri bildirim gelmesi gerekiyorsa en az 48 saat geçmesini bekleyin.
Kuralları ihlal eden mesajlardan kaçının; spam yapma, sataşmak - kızdırmak, boykot etme.” “şartlar ve koşulları ihlal etme” veya genel olarak Portal atmosferini bozacak eylemlerden kaçınınız.
Kimlik avı, yang veya hesap satışı, hile, virüs yayma veya diğer kötü amaçlı yazılımlar hakkında bilgi paylaşmayınız ve lütfen şüphelendiğiniz kişileri bize bildiriniz.
Portal / Oyun yöneticileri ve başka oyuncuların kimliklerini taklit etmemelisiniz. (Böyle bir durumda oyun ve Portal hesaplarınız kalıcı olarak yasaklanabilir)
Portal ve oyundaki yaptırımlar hakkında tartışmayın. Destek sistemi size yardımcı olmak için var.
Burası bir hukuk Portalı değil. Burada yasalar, anayasal haklar, din vb. tartışmalara izin veremiyoruz.
Genel olarak, lütfen Metin2 ile ilgili olmayan şeylerle ilgili bağlantı paylaşmaktan kaçının. İstisna: Müzik, Resim yada sosyal hayatla ile ilgili konularınızı Cafe bölümünde paylaşabilirsiniz.
Sonuncu ama önemli bir konu; Gönderi içeriğinizin konu başlığı ile ilgili olduğuna emin olun.

Çeşitli

"Bu gönderi zaten bildirilmiştir." Şeklinde bir resim veya metin eklenmemelidir. Benzer bir şekilde, bir gönderinin zaten bildirildiği, uyarıldığı veya bir kullanıcının yasaklandığı anlamına gelen içerikleri paylaşmanız, Portal yönetimi ve diğer oyuncular tarafından yanlış anlaşılabilir.
Yaptırımlar tamamen Portal yönetiminin alacağı isiyatiflere göre uygulanacaktır. Aklınıza takılan konularda destek sistemini kullanabilirsiniz.
Kurallar yayınlandığı andan itibaren geçerlidir. (22.02.2022)